czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się już w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Ze witryny internetowej wychodzi spam? Nie dajesz rady się zalogować? Informacje na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? To zaledwie kilka z możliwych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach wymagane jest natychmiastowe działanie, żeby zidentyfikować przyczynę infekcji i przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy codziennie parają się tylko tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerów należy zlecić zawodowcom od tego typu działań.

Czyszczenie malware WordPress – pełny przegląd baz danych oraz plików strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy okres czasu infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć również wymagane działania w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Likwidacja wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, iż podobna sytuacja nie powtórzy się w późniejszym okresie, stąd kluczowe jest cykliczne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: