Biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Paragwaju, Kenii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własną opinię.

Post Author: