kolczyki kwiatki

Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Od stuleci jednym z najważniejszych motywów, z którego złotnicy czerpią pomysły, są kwiaty i ogólnie flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Pośród najważniejszych wymienić wypada bezapelacyjnie ogromną różnorodność tego typu wzorów, która powoduje, iż biżuterię z kwiatami zakładają zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i kilkuletnie dziewczynki. Nie możemy zapominać także o atrakcyjnym designie, którym nierzadko cechują się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria wykorzystująca motywy florystyczne – albowiem ona doskonale współgra zarówno ze stylizacją noszoną na co dzień, jak i eleganckimi, wieczorowymi sukienkami. Jak zatem wybierać kolczyki kwiatki, aby ładnie się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane lub inkrustowane kamieniami szlachetnymi

Kolczyki kwiatuszki potrafią być naprawdę efektownym uzupełnieniem każdego stroju – często okazują się wręcz dominującym jej akcentem. Aby tak się jednak stało, muszą być prawidłowo dopasowane do danej stylizacji. Jeśli idzie o kreacje wieczorowe bądź te przeznaczone na formalne okazje, najlepszym dodatkiem do nich są bezsprzecznie kolczyki kwiatuszki inkrustowane kryształkami Swarovskiego lub drogimi kamieniami. Przy mniej formalnych, powszednich stylizacjach ładnie natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi na ogół zakłada się na sztyfty. Odrębną kategorię stanowią kolczyki tworzone z przedtem nieczęsto wykorzystywanych w branży jubilerskiej materiałów, jak przykładowo drewno, ceramika czy żywica epoksydowa.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne wzory roślinne

Będąc wciąż w temacie kolczyków kwiatuszków, wypada napomknąć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zdobył serca jubilerów oraz ich klientów. Ogromnym popytem cieszą się także wzory inspirowane kształtem liści i pędów. Nieco mniej rozpowszechnione – aczkolwiek możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem pełnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: