pierścionki zaręczynowe kraków

Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta długo wyczekiwany przez większość pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i diamentów

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to niesłychanie stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Z początku sporządzano je z konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Cennymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężowie chcieli ogłosić swoje bezgraniczne zaufanie do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, jednakże surowce te faktycznie szeroko stosuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku wieków, przy czym duży wzrost ich popularności daje się zauważyć w XX w.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z dużym diamentem, jednak potencjał dowolnego zestawiania rozmaitych metali oraz kamieni jest olbrzymi. Poza diamentami stosuje się topaz, rubin czy tanzanit. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a nawet drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych typów złota (czerwonego, białego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, że mężczyzna musi wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: surowca, ilości karatów, wzoru czy użytego kamienia, zatem każdy znajdzie piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, dlatego jego wartość nie jest najistotniejsza. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Post Author: