Rodzaje zapięć w kolczykach

Rodzaje zapięć w kolczykach

Chcesz kupić kolczyki srebrne? Sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Szukając kolczyków należy zwrócić uwagę nie tylko na surowiec wykonania, to jak się prezentują i formę, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzły wykaz najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Takie zapięcie daje znaczny komfort noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je latem, kiedy nie ubieramy ubrań z dużym kołnierzem, szali czy czapeczek.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Współcześnie właściwie rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak klasyczny bigiel, lecz prostszy w zakładaniu, ze względu na odchylany tylni zatrzask. Częstokroć wykorzystuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii i niewielkich kulek.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: