Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Potrzebujesz zawieszek? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą czy wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.

Post Author: