Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Potrzebujesz mistycznego topazu? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku może się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest także różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać ozdoby do swojego stroju.

Post Author: