Skuteczne filtry powietrza – jak wybrać zależnie od ich przeznaczenia?

Skuteczne filtry powietrza – jak wybrać zależnie od ich przeznaczenia?

Potrzebujesz filtru minipleat? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też nadal poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (np. w obiektach służby zdrowia).

Filtry minipleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, obiektach użyteczności publicznej czy budynkach mieszkalnych wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością również takie zanieczyszczenia, jak włókna, zarodniki grzybów czy dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna filtracja w wymagających warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu instalowane są wszędzie tam, gdzie należy zachować najwyższe normy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Post Author: