Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą kursu digital paintingu? Nie zwlekaj! Zajrzyj na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku stara się nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można stosować?

Istnieje kilka programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, błyskawicznie został głównym softwarem game developerów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak m.in. Affinity Photo, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane akwarelami, gwaszem lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu Photoshop online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

Praktycznie nauka malarstwa cyfrowego odbywa się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne metody używania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Post Author: