Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Zainteresowany food pairing? Skieruj się tu.

Pomimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do określonych połączeń aromatów, nie oznacza to, że parowanie ze sobą potraw, które na pozór zupełnie do siebie nie pasują, nie może przynieść interesujących i, co najistotniejsze, smacznych wyników. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Duży wpływ na nasz smak miało bezspornie możliwość zakupu nieobecnych przedtem w Polsce produktów spożywczych i otworzenie się na obce tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi raczej już nie dziwi. Ci, którzy zasmakowali w tych niespotykanych fuzjach aromatów często zaczynają własne próby i samodzielnie szukają jeszcze bardziej niezwykłych kombinacji. Aby te jednakże przyniosły oczekiwane wyniki, wypada wpierw zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Jeśli pragniemy, żeby nasze kulinarne poszukiwania faktycznie były powodem ekscytacji oraz umożliwiały odkrycie nowych smakowych wrażeń, powinno się działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są tylko wskazówkami, których powinno się przestrzegać, aby aromaty wiążą się w niezwykłą, ale harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak nazywa się się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które w ogólnym mniemaniu uchodzą za zupełnie do siebie niepasujące. Wszelkie wytyczne food pairingu są tymczasem gruntownie przeanalizowane i poparte głęboką wiedzą z obszaru biochemii, dotyczącą zwłaszcza obecności poszczególnych składników w stosowanych produktach. Food pairing nie traktuje wyłącznie o jedzeniu, ale również o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z doświadczonym szefem kuchni

Food pairing wymaga bujnej fantazji oraz wyczucia, aczkolwiek to nie one będą najważniejsze. W większym stopniu jest istotna znajomość ilości rozmaitych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Dlatego rozsądnym pomysłem będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez zawodowego szefa kuchni – tym bardziej, iż przekazanie podstawowej wiedzy trwa z reguły kilka godzin.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Post Author: