Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Dla niemowlęcia zabawa nie jest tylko rozrywką – należycie poprowadzona może stymulować ich zdolności. Opiekuni, którzy pragną poprawić zdolności percepcyjne swoich dzieci, powinni zapisać swoje pociechy na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów

Zajęcia baby sensory to zajęcia dla dzieci nie starszych niż 13 miesięcy, a więc niemowląt. Ten pierwszy rok życia jest wyjątkowo istotny dla malucha, albowiem zachodzi wówczas jego niezmiernie intensywny rozwój psychiczny oraz fizyczny. W wyniku doznań sensorycznych w mózgu niemowlaka powstają w tym czasie dziesiątki milionów kolejnych połączeń pomiędzy neuronami. Dlatego trzeba zadbać o znaczną liczbę ciekawych atrakcji, które wpłyną pożytecznie na postępy niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla dzieci prowadzone są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca i tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Ze względu na to, że organizowane są dla niemowląt, trwają mniej więcej godzinę, która dzielona jest na etapy zabawy i wypoczynku. W ciągu zajęć niemowlęta podejmują się szeregu aktywności, które stymulują ich rozwój psychiczny oraz umiejętności komunikacyjne i motoryczne.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Muzyka jest jednym z najlepiej oddziałujących na rozkwit dziecka bodźców. Za pośrednictwem gry na różnych instrumentach, tak starsze, jak i małe maluchy, kształtują czułość na piękno i wyobraźnię, jak również uczą się pojęcia rytmu. Styczność z muzyką w pierwszych miesiącach życia kształtuje zdolności kognitywne maluchów, co w przyszłości nieraz staje się podstawą łatwiejszego nauczenia się zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to też zajmująca zabawa w grupie rówieśników. Pod opieką wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, dzieci dowiedzą się, że muzykę można wytwarzać także za pośrednictwem najróżniejszych przedmiotów. W czasie spotkań muzycznych generowane są dźwięki o niskim stopniu głośności..

Post Author: