Dowiedz się więcej o badaniach operatorów Kęty - skieruj się tu.
Są niezbędne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy określony człowiek może pracować jako kierowca wózka tudzież innego pojazdu. Mimo, że część kandydatów się ich obawia, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Na co warto się przygotować?
Badania operatorów – formularz
Na pierwszym etapie testu kandydat wypełnia stworzony przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w rozmaitych, zwłaszcza ekstremalnych przypadkach. Po przeczytaniu kwestionariusza potencjalnego kierowcy, specjalista będzie miał możliwość stwierdzić, jak dobrze radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Treść ankiety jest zależna od zawodu ubiegającego się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów często powoduje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko jest trudne.
Koniec badania operatorów
Druga część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych urządzeń. Poszczególne zadania badają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie decyzji w trudnych przypadkach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli przyszły operator w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia albo test wykaże, że przed odwiedzeniem przychodni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wtedy przełożone albo – jeśli powodem jest spożycie alkoholu – również odwołane.
Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]