Jak działają aparaty do ultradźwięków?

Jak działają aparaty do ultradźwięków?

Znajdź aparat ultradźwiękowy na www.bardomed.pl

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bo odpowiednio aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, usprawnienia przepływu limfy i redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Post Author: