Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Kliknij w to miejsce, jeśli szukasz więcej informacji o starczowzroczności.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starości. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę uniemożliwia czytanie gazet, rozwiązywanie krzyżówek, korzystanie z smartfona lub notebooka oraz podejmowanie wielu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka lub jej pełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek wywołuje to sporo komplikacji. Szkła do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, a modele progresywne na ogół nie są tanie. Lepszym rozwiązaniem może okazać się wobec tego wyeliminowanie presbiopii w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń powszednie aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od wielu przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych czynności. Osoby mający tę chorobę (trzeba zaznaczyć, że w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się już ukończeniu 40 lat) mają trudności z czytaniem lub korzystaniem z telefonu, jak również dokonywaniem zakupów (wręcz uniemożliwia przeczytanie opisu artykułu) czy jazdą komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy). Co więcej, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Należy też pamiętać, iż wada ta się ciągle zwiększa, a każde następujące 2 lata lata skutkują w większości wypadków osłabieniem widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie zabiegi są dostępne?

Poza korekcją przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę stosowania okularów. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, aby podczas jednego zabiegu całkiem wyeliminować wadę w obu oczach.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: