Pierwsza pomoc – kursy

Pierwsza pomoc – kursy

W Polsce co roku umiera parę tysięcy osób tylko z tego powodu, że obserwatorzy wypadku nie są w stanie udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie karetka. Reakcją na te zatrważające statystyki są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet są na pewno wygodniejsze i tańsze, jednakże nauka ma charakter nieco bardziej teoretyczny. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia symulacji z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Zagadnienia, jakie mogą pojawić się w czasie szkolenia, zależą od ustaleń organizatorów z uczestnikami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wzywanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy dowiedzieć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku omdleń czy zawału mięśnia sercowego.

Post Author: