Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Więcej szczegółów o korekcji laserowej.

Komfort na co dzień, praca w różnych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko kilka z powodów, które skłaniają ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach ciągle wzrasta, na co wpływ ma na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz niesłychanie małe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji. Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, gdyż są czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku czyli kształtowanie rogówki

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można uzyskać fenomenalne efekty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast wyeliminować nadwzroczność. Dziś szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie wiązki podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a przy tym redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad wzroku przemawia wiele argumentów. Najważniejsze to w szczególności mała inwazyjność, efektywność, dokładność i małe ryzyko komplikacji. Warto napomknąć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, że w sporadycznych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią i ciążę czy nieukończony 21 roku życia.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: