Wykryto u Ciebie stożek rogówki? Możesz to leczyć!

Wykryto u Ciebie stożek rogówki? Możesz to leczyć!

Uzyskaj więcej informacji o Cross Linking Kraków.

Keratoconus, nazwany potocznie stożkiem rogówki, to dolegliwość, która niezmiernie ogranicza normalną aktywność – obniża jakość widzenia oraz może wywoływać inne choroby oczu. W dzisiejszych klinikach okulistycznych lekarze dysponują środkami pozwalającymi sprostać tym problemom. Jak więc winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Stożek rogówki częstokroć współistnieje z innymi schorzeniami oczu

Rogówka to przezroczysty element gałko ocznej, który mocno koncentruje promienie świetlne. Znajduje się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, niemniej jednak ma wiele receptorów bólu. W okolicy trzeciej dekady życia może ulec odkształceniu przejawiającemu się uwypukleniem i ścieńczeniem w środkowej części. Jest to spowodowane nadwątleniem tkanki, która – jak się przypuszcza – robi się podatna na oddziaływanie rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz krótkowzroczność, przez co pacjent widzi kategorycznie gorzej i staje się bardziej wrażliwy na promienie świetlne. Chorzy skarżą się również na podrażnienie oczu, niekiedy zdarza się też widzenie podwójne. Keratoconus nieraz współistnieje z innymi schorzeniami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek. Na szczęście w dzisiejszych czasach możliwe jest efektywne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie choroba jest korygowana z wykorzystaniem okularów lub soczewek kontaktowych, z czasem jakkolwiek nieodzowne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – skuteczne zabiegi

Leczenie stożka rogówki może być przeprowadzane za pomocą przeróżnych technik. Dzisiaj najbardziej skuteczną metodą na poprawę ostrości widzenia jest cross linking i wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Najlepsze rezultaty przynoszą procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, dzięki czemu można osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie niezborności lub miopii przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą także po jakimś czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który kompletnie zlikwiduje wadę wzroku.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: