Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Szukasz dobrej oferty skitur? Nie czekaj! Skieruj się w to miejsce.

Większa część turystów podróżujących w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, by oddać się szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Wyczerpujące, ale niezmiernie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w górskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, a zarazem bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart i butów.

Gdzie wyjeżdżają entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są bezspornie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na pomoc instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: