Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Sprawdź wakacje Sri Lanka na https://relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/

Chociaż w polskich Tatrach oraz nad Bałtykiem jest niemało pięknych miasteczek, w których można aktywnie spędzić urlop, nie raz pragniemy choć raz wyrwać się w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Świetnym pomysłem jest wyjazd do Azji, ponieważ tamtejsze obyczaje oraz kultura są całkowicie odmienne od europejskich, wobec tego podróżnikowi z Polski zapewnią dużo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką rozwijającą wycieczką zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż tak właśnie przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Lenistwo na plaży albo aktywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to niewielkie państwo położone na Cejlonie oraz okolicznych mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż gros turystów za podstawową atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża oraz możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Cejlon słynny jest również z obszernych pól herbaty, której uprawa jest kluczowym sektorem gospodarki Sri Lanki. Niemniej jednak jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum chowa setki zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, dlatego że dzieje tego kraju sięgają ponad 3000 lat.

Co wobec tego trzeba zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni koniecznie odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich niedźwiadków wargaczy, bawołów i krokodyli. Nie można też spędzić urlopów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić choć raz najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo trzeba również przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją przygotować?

Na Cejlon można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednakże najciekawsze wczasy na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane w oparciu o nasze osobiste zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dostosuje plan urlopu do oczekiwań dowolnego turysty.

Lokalizacja firmy:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]

Post Author: