Czym wyróżniają się ekologiczne gadżety reklamowe?

Czym wyróżniają się ekologiczne gadżety reklamowe?

W ostatnim dziesięcioleciu kwestia ekologii przeobraziła się w jedną z nadrzędnych spraw, komentowanych na forum światowym. Potrzeba zmiany naszego postępowania dotyczącego odpowiedzialnego wykorzystania surowców, powoli przenika do każdej dziedziny życia, także do świata marketingu. Obecnie zarówno duże koncerny, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, aspirują do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zademonstrować konsumentom w rozmaity sposób, m.in. poprzez wykorzystanie w akcjach marketingowych ekologicznych gadżetów.

Eko gadżety promocyjne – nie tylko z tekstyliów naturalnych

Eko gadżety to produkty promocyjne, ale wykonane z surowców powtórnie przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to też gadżety z naturalnych tkanin, które można stosować na co dzień i których właściciel nie wyrzuci zbyt szybko. Sprawia to, że ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Za eko gadżety reklamowe traktuje się także te towary, które wytworzono z PP, czyli z polipropylenu. Pomimo, iż to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, a kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozpadu nie są emitowane szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – t-shirty i papierowe kubki

Można przypuszczać, iż w ofercie hurtowni nieczęsto natrafia się szeroki wybór eko gadżetów reklamowych. Nic bardziej mylnego! Już sam asortyment odzieży reklamowej jest ogromny – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych fasonach (dziecięcych, męskich oraz damskich), a także w szeregu kolorów. Grafiki reklamowe nanoszone są na bawełniane oraz płócienne torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb na zakupy, ale też m.in. plecaków-worków. Inne modne gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które wytwarza się ze zrolowanego papieru lub z bambusa, saszetki, eko puszki z biodegradowalnego PLA oraz papierowe pojemniki na napoje.

Post Author: