Usługi SEO – wybieraj doświadczone agencje

Usługi SEO – wybieraj doświadczone agencje

Uzyskaj więcej informacji o ofercie firmy SEO na seo4.net.

Przedsiębiorstwa lub administratorzy witryn internetowych, którzy marzą o tym, aby pojawiać się na pierwszych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, są w stanie to uzyskać na przynajmniej kilka sposobów. Pierwszy, którego nie polecamy, to podjęcie starań . Nie mając wiedzy w kwestii SEO i nie obserwując systematycznie wiadomości o zmianach w algorytmie Google, ciężko postępować właściwie i – najważniejsze – skutecznie. Drugi sposób to zatrudnienie na etat specjalisty SEO, lecz nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu braku budżetu. Trzecie wyjście to zatrudnienie agencji SEO. Wydatki wydzielone na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zlecającego. Atutem współpracy z agencją SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w zatrudnione są tam także eksperci od kreatywnego pisania, projektowania graficznego, kampanii Google Ads czy kodowania służący rzeczową pomocą w tych kwestiach.

Po czym rozpoznać rzetelną firmę SEO

Agencji SEO w Polsce jest bez liku. Czym kierować się podczas doboru firmy, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Radzimy postawić na markę, która funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat. Liczba firm SEO, ale również tych kreatywnych i reklamowych, co roku się zwiększa, co nie zawsze gwarantuje wysoką jakość usług. Wybierając agencję, która działa od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć zaufanie, iż ma ona znaczne doświadczenie i może bez przeszkód pochwalić się interesującym portfolio swoich uprzednich prac. Agencje SEO często na swoich stronach posiadają dział z opisem tzw. „kejsów”. Zanim podpisze się umowę wypada przeczytać opisy takich przypadków, żeby przekonać się, jakich rezultatów można się spodziewać po danej agencji, a także to jakie kwestie udało jej się rozwiązać oraz dla jakich branż pracowała. Dobra agencja SEO to taka, której działania są przejrzyste: informuje o harmonogramie zadań na najbliższe tygodnie, jak również przesyła sprawozdanie z wykonanych działań i ich rezultaty.

Kolejny liczący się aspekt to personalizacja oferty i dostrojenie zakresu prac do potrzeb działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy odpisuje w kilka minut, a oferta sprawia wrażenie uniwersalnego szablonu, należy traktować to jak znak alarmowy. Po wysłaniu zapytania pracownik rzetelnej agencji SEO kontaktuje się z zainteresowanym klientem, aby poprosić o dodatkowe informacje o firmie, potrzebne do przygotowania dla niej indywidualnej oferty. To dane, których nie da się odnaleźć samodzielnie w internecie, jak przykładowo informacja o prowadzonych dotąd pracach SEO oraz o najważniejszych dla klienta artykułach bądź usługach, które chciałby wypromować.

Opłata za rezultaty – czy to poprawny model rozliczenia z agencją SEO?

Nieufnie należy potraktować firmy SEO, które proponują współpracę z opłatą za wypracowany wynik. W takim modelu rozliczenie odbywa się dopiero wówczas, kiedy frazy kluczowe zdobędą ustalone w umowie pozycje w SERP (przykładowo wejdą do pierwszej strony wyników bądź do Top5). To wciąż często spotykany rodzaj rozliczeń, jednak wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem – można bowiem uzyskać błyskawiczne rezultaty łamiąc standardy ustalone przez Google. Stale modyfikowany algorytm również nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych klientowi, stąd solidna firma SEO nigdy nie zapewnia uzyskania konkretnych efektów. Co do ceny za współpracę z agencją SEO, to sporadycznie jest ona stała – zwykle w pierwszych miesiącach po podpisaniu kontraktu potrzebne jest zaangażowanie większego budżetu, aby opracować drobiazgowy audyt SEO, a potem wcielać w życie wszelkie wyliczone w nim zalecenia. W późniejszym okresie współpracy, gdy strona klienta zostanie już zoptymalizowana, koszty działań są dużo mniejsze.

Lokalizacja firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Post Author: