Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Uzyskaj więcej informacji o Dolomity trekking.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce położonych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Nie ulega wątpliwości, że są one oszałamiające, aczkolwiek osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj sportu z czasem chcą poczuć na nowo ekscytację płynącą z ekskursji po mało znanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, gdy można zachwycać się zachwycającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne stromych turni, skalistych grani oraz baszt skalnych

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się znaczną ilością poszarpanych grani, turni i baszt skalnych, które w trakcie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, wysokie pionowe skalne ściany i bardzo spadziste stoki, wytyczono w nich także wiele bezpiecznych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści mający już doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również interesująco zimowe miesiące

Początkujących pasjonatów trekkingu bez wątpienia urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach, które są wyposażone w stalowe liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo forsowna, jednak jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Tre Cime czy Tofanów.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: