Najlepsze trasy rowerowe

Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Małopolska ma możliwość poszczycić się dużą rozmaitością geograficzną naturalną i pięknymi krajobrazami. Kolosalne wrażenie robią przede wszystkim góry, których w Małopolsce nie brakuje – ale nie jedynie. Sporo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odnajdziemy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, które są kłopotliwe technicznie, jak i trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie nadmienić o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu znanych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – oprócz ładnych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest doskonała powierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz atrakcyjna natura, lecz też przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.

Post Author: