Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Więcej informacji o trekkingi Himalaje znajdziesz tu.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia również sama organizacja podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem często organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: