Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Zwróć się do szkoły tenisa dla dzieci Kraków, aby uzyskać fachową pomoc specjalistów.

Aktywność fizyczna jest niezbędna oraz zalecana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią sport. W jaki sposób zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, bo już czterolatki mogą brać udział w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są również informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy rozpoczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, a więc na pierwsze treningi mogą chodzić już 4-latki. Dylematem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się samodzielnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Lokalizacja firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Post Author: