Potrzebujesz więcej informacji o trekkingach? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj tu.
Górskie wycieczki mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziką przyrodą.
Skala trudności trekkingów
Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.
Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?
Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny zaś spróbować swoich sił podczas wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.
Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]