Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - sprawdź aktualną ofertę.

Zdobywanie wierzchołków gór to pragnienie dużej części turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Globtroterów przyciągają głównie niepowtarzalne widoki, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się także zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: