Dowiedz się więcej o stacji czołowej.
Stacja czołowa to system, który wykorzystywany jest do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To kluczowy punkt, który skupia specjalistyczne komponenty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia tworzą razem płynnie funkcjonującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest montowana.
Stacja czołowa – w szpitalach i w spółdzielniach mieszkaniowych
Stacja czołowa używana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – np. w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, budynkach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona sygnał do pojedynczych odbiorników. Jednym z zasadniczych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalne oprogramowanie ułatwia jej sprawną konfigurację. W skład szafki wchodzą różne moduły – np. DTV AV2 czy DTVD CI1.
Stacja czołowa – kompleksowy układ antenowy
Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Sygnał analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się nieprawidłowości w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne koszty. Większość modułów składających się na stację czołową wyposażona jest też w oddzielne porty USB, dzięki którym można dodać własny content. Moduły można dowolnie mieszać, tworząc całościowy system antenowy.
Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk
Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail:
[email protected]