Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Chcesz zamówić szalunki Kraków? Sprawdź https://abcszalunki.pl.

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wykonana z drewna odznaczającego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także specjalne dźwigary i podpory. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków, a także sklejki.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: