Kontenery na gruz – podstawowe informacje o usłudze ich wynajmu

Kontenery na gruz – podstawowe informacje o usłudze ich wynajmu

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które produkowane są w toku wszelkiego typu remontów, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Wybierając kontener, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również zdjęte panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Gdańsk, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera we wskazane miejsce. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.

Post Author: