Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Potrzebujesz okien aluminiowych z Niepołomic? Wejdź na mtsdom.pl.

Aluminium to metal niezmiernie popularny w budownictwie, z którego coraz częściej wytwarza się drzwi oraz okna, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki z drewna lub tej z PCV. Przedtem drzwi oraz okna aluminiowe najczęściej spotykane były w sklepach, w biurowcach i w obiektach użyteczności publicznej, jednakże w ostatnich latach stosowane są także przy budowie domków prywatnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Dlaczego warto postawić na okna i drzwi aluminiowe?

Drzwi i okna z aluminium są niezastąpione, w przypadku budowy wielkoformatowych konstrukcji. Z tego powodu jest tak często uwzględniana w projektach architektów biurowców – umożliwia konstrukcję obiektów, w których elewacja składa się w przeważającej części z przeszkleń. Ten typ budownictwa przyjął się także w budownictwie indywidualnym – w ostatnim czasie uznanie zyskują nowoczesne domy, w których używa się drzwi i okien z aluminium do konstrukcji przeszklonych ścian. W ten sposób pomieszczenia są lepiej oświetlone światłem słonecznym, a domownicy mogą radować się panoramą otaczającej ich przyrody.

Kluczowymi plusami surowca jakim jest aluminium jest jego znaczna odporność na korozję oraz działanie wilgoci i promieniowania UV, a także jego plastyczność i lekkość. Umożliwia to konstrukcję dużych, stabilnych przeszkleń, często o dość nieszablonowych konturach. Należy zaznaczyć, iż nowoczesne wyroby stolarki z aluminium wyróżniają się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Szeroka oferta polskiego producenta drzwi oraz okien aluminiowych

Polski producent okien oraz drzwi aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od ponad dwóch dekad. Oferta firmy jest nadzwyczaj szeroka. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, harmonijkowe oraz przeciwpożarowe. W asortymencie MTS Dom Sp. z o.o. znajdują się również systemy dodatkowe, jak balustrady aluminiowe albo ramowe konstrukcje wypełnione siatką, montowane na drzwiach, oknach i witrynach, które tworzą barierę chroniącą wnętrze przed insektami. Produkty MTS Dom dostępne są w rozległej gamie kolorów, m.in. w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, tym samym łatwo można dopasować odpowiednią barwę produktu do planowanego projektu.

Lokalizacja firmy:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]

Post Author: