Okna skrzynkowe – zalety i najważniejsze cechy

Okna skrzynkowe – zalety i najważniejsze cechy

Znajdź okno skrzynkowe.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Często zauważyć je można w zabytkowych gmachach, wiejskich chałupach lub dworkach. Obecnie są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są także we współczesnych obiektach. Tym bardziej, iż dzisiejsze wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko dzielone są na cztery elementów – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i dawniej służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w budynkach wzniesionych przed laty – między innymi chatach drewnianych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę oraz dąb, ale ostatnimi czasy ich producenci stosują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti są bowiem o wiele bardziej wytrzymałe na wpływ wody, wiatru i ekstremalnych mrozów.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Post Author: