Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Chcesz zamówić akcesoria szalunkowe? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: