Szukasz specjalistów od izolacji fundamentów? Postaw na wieloletnie doświadczenie

Szukasz specjalistów od izolacji fundamentów? Postaw na wieloletnie doświadczenie

Ochrona fundamentów przed negatywnym wpływem wody, wilgoci i chłodu jest jednym z najistotniejszych faz budowy solidnego, bezpiecznego obiektu budowlanego. Wilgoć penetrująca mury z czasem spowoduje osłabienia ich struktury, a wykwity pleśni i grzybów za czasem odbiją się niekorzystnie na samopoczuciu mieszkańców.

Kto wykona zabezpieczenie fundamentów?

Planując budowę obiektu, należy powierzyć przygotowanie najlepszej metody hydroizolacji specjalistom, którzy mają wieloletnie doświadczenie nie tylko w zabezpieczaniu przed wilgocią nowych budynków, ale też w odnawianiu hydroizolacji w tych już istniejących. Wiedzą oni, jakich pomyłek unikać oraz jakie technologie i materiały hydroizolacyjne sprawdzą się dobrze w konkretnej sytuacji. Wszak wykorzystanie odpowiednich technologii izolacji fundamentów może różnić się zależnie od tego, czy planowane jest wykonanie ławy i ścian fundamentowych, fundamentów z bloków betonowych bądź osadzenie budowli na płycie fundamentowej. Istotna jest także dogłębna analiza warunków wodnych na obszarze, na którym zamierzana jest budowa. Za jej pomocą można określić czy konieczna jest izolacja przeciwwilgociowa (wykonywana na gruntach, w które woda ekspresowo wsiąka i nie spiętrza się przy fundamentach) czy może przeciwwodna (tam, gdzie istnieje zagrożenie podtopień lub podłoże jest na tyle spoiste, iż po deszczu fundamenty mogą długi czas stać w wodzie).

Metody zabezpieczenia fundamentów

Zależnie od typu fundamentów, do ich ochrony przed wilgocią stosuje się różne strategie. Płytę fundamentową, na której najczęściej stawia się budynki tam gdzie jest wyższy poziom wód gruntowych, można izolować od spodu wykonując warstwę izolacji ciężkiej. Z kolei nową ścianę fundamentową z betonu można pokryć warstwą uszczelniającej wyprawy cementowej, przy czym najlepiej nanieść ją zarówno na zewnętrznej, jak i wewnętrznej powierzchni. W przypadku ścian murowanych najlepiej zda egzamin użycie izolacji pionowej i poziomej, która zatrzyma kapilarne wnikanie wody w mury.

Wykonanie hydroizolacji fundamentów również należy powierzyć profesjonalistom, gdyż nagminnym błędem niedoświadczonych ekip jest nie zastosowanie się do wytycznych wyszczególnionych w projekcie wykonawczym (m.in. tych dotyczących wymogów i procedur aplikacji materiałów izolacyjnych) czy też zastosowanie ich tanich substytutów, nie mających analogicznych własności wodochronnych. Nienależyte wykonanie prac czy wykorzystanie materiałów niedobranych do stopnia obciążenia wilgotnością może skutkować, iż będzie ona nieskuteczna.

Post Author: