Współpraca z architektem nie musi być trudna

Współpraca z architektem nie musi być trudna

Brak Ci doświadczenia w tym temacie? Skontaktuj się z architektem Kraków.

Budowa domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz dla każdego z nas. Powinniśmy zatem dokładnie to obmyślić i skorzystać przy tym z porad fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze wysiłki, ma niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę wprawdzie wybrać gotowy dokument, jednak by zyskać pewność, że budynek będzie taki jak chcieliśmy, warto poprosić o pomoc architekta. Ze względu na fakt, iż większość czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, należy powiedzieć na ten temat parę zdań.

Spotkanie z architektem – o czym powinniśmy wiedzieć?

To, czy projekt zaspokoi nasze oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od skutków rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich zalet spodziewamy się po wznoszonym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Warto też zaznajomić się z najważniejszymi przepisami na temat budowy domu – dzięki temu szybciej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy jednak się stresować, gdyż w razie wątpliwości możemy liczyć na jego pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt przygotuje projekt budowlany. To ten projekt będzie brany pod uwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na jakich oprze się planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas odbioru inwestycji. Zawartość tych projektów określają specjalne przepisy.

Lokalizacja firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Post Author: