szalunki, wynajem szalunków

Zalety wynajmu szalunków

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, ale spotyka się również wersje wykonane ze stali, a czasem również plastiku. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na duże ceny nie wszystkie ekipy remontowe mają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić także o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne koszty.

O czym wiedzieć przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też obsługa klienta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto z kolei wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: