Kolory roku 2021: Illuminating & Ultimate Grey. Aranżacje w kolorach szarości i cytrynowej żółci

Kolory roku 2021: Illuminating & Ultimate Grey. Aranżacje w kolorach szarości i cytrynowej żółci

Lubisz podążać za trendami w aranżacji wnętrz? Jeśli urządzanie mieszkania chcesz zacząć od wyboru kolorów, to już teraz sprawdź Illuminating oraz Ultimate Grey – barwy roku 2021 według firmy Pantone. Prezentujemy modne kolory wnętrz, które warto wziąć pod uwagę przy aranżacji czterech kątów!

Kolor roku 2021 – Ultimate Grey i Illuminating

W 2021 roku firma Pantone zrobiła wyjątek – zamiast ogłaszać jeden kolor roku, wybrała aż dwie barwy. Ultimate Grey oraz Illuminating zostały przedstawione jako połączenie szarości z kolorem żółtym. Barwy świetnie się uzupełniają i mogą być z powodzeniem wykorzystane w nowoczesnym wnętrzu. Według Pantone Ultimate Grey uosabia wartości takie jak inteligencja, doświadczenie czy rozwaga. Modna szarość doskonale sprawdzi się w domach urządzonych np. w stylu minimalistycznym – to dawka świeżości i bardzo uniwersalna barwa bazowa. Z kolei Illuminating, czyli cytrynowa żółć, jest określana jako optymizm, innowacja i myślenie o przyszłości. Barwa dodająca energii i poprawiająca nastrój będzie znakomitym uzupełnieniem odcienia Ultimate Grey. Kolory roku można łączyć ze sobą, ale również zestawić z innymi barwami. Jakie kolory pasują do szarego, a jakie do żółtego?

Szare ściany – z czym łączyć kolor Ultimate Grey?

Szare wnętrza są bardzo popularne już od wielu sezonów – można je łatwo zaaranżować, pasują do nich różne meble oraz dodatki. Kolory pasujące do szarego to przede wszystkim biel oraz beż – stonowane i delikatne barwy, które pozwolą stworzyć przytulne wnętrze, np. w stylistyce skandynawskiej. Pokój w kolorze szarym mogą też uzupełnić bardziej zdecydowane odcienie – granat, zieleń, czerwień, fuksja, a także żółć. Szara ściana pozwala na eksperymentowanie z doborem innych elementów wystroju wnętrza – będzie się na niej świetnie prezentować zarówno granatowa kanapa, jak i zielone zasłony czy jasna komoda.

Urządzasz szary pokój? Dodatki i inne elementy wystroju dobierz w zależności od tego, co dyktuje Ci wyobraźnia. Znakomite połączenie uzyskasz zestawiając szarość z bielą i czernią. Czarne meble i dodatki, np. monochromatyczne obrazy w cienkich ramkach, biały portal kominkowy, a do tego szary kolor ścian – aranżacje utrzymane w tym klimacie są wyjątkowo uniwersalne i sprawdzą się w różnych wnętrzach. W szarym odcieniu mogą też być utrzymane praktyczne i ostatnio bardzo modne okiennice wewnętrzne shutters, które nie tylko chronią pomieszczenia przed nadmiernym światłem słonecznym, ale są również elementem dekoracyjnym.

Modne odcienie koloru żółtego – jak stworzyć ciekawe zestawienie?

Optymistyczny, dodający energii i poprawiający humor – o odcieniu Illuminating można powiedzieć wiele. Z czym go zestawić? Do żółtej ściany można dobrać meble oraz elementy wykończenia w białym kolorze, np. kanapę, listwy przypodłogowe czy drzwi. Warto też eksperymentować z bardziej zdecydowanymi odcieniami i połączyć żółć z zielenią, granatem czy czernią. Miłośnicy stylu rustykalnego mogą również zestawić ją z barwami ziemi. Żółta kanapa będzie się świetnie prezentować przy brązowej ścianie i w otoczeniu bujnej roślinności. Jeśli obawiasz się intensywnej żółci, możesz dawkować ją ostrożnie, np. w postaci dodatków. Poszewki poduszek, grafiki na ścianie, kolor ramki na zdjęcia, żółty fotel-uszak – to wszystko będzie stylowym akcentem, który rozjaśni pomieszczenie i nada mu charakteru.

Źródło tekstu: https://skyshutters.pl/blog/kolory-roku-2021-illuminating-ultimate-grey-aranzacje-w-kolorach-szarosci-i-cytrynowej-zolci/

Post Author: