Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią niemiłe zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają korzystny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek wpływu silnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak komputery, kopiarki czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by znowu poczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać szkodliwe mikroorganizmy i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, biurach, placówkach oświaty czy urzędach, a więc wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.

Post Author: