Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Szukasz paneli drewnianych podłogowych? Odwiedź tę stronę

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie kilka chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: