Na czym polega mass collect?

Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja usługi mass collect jest de facto niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest zarazem ich ID. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni przelew (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych omyłek, jakie mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Dlaczego warto wdrożyć usługę mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie oferowana w większości banków (mają ją m.in. mBank i PM Bank) warto rozważyć jej wykorzystanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie obsługuje mniej niż setki faktur. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące monitorowanie przychodzących opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Post Author: