Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest obecnie bardzo popularne, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Jest duża rzesza Polaków, którzy nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje finansowe zwykle posiadają odrębne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty bądź odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne warunki, determinujące kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już jakieś kredyty. Na szczególne trudności powinni być gotowi ci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Należą do tego grona zwłaszcza studenci i klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie będzie im udzielony, muszą liczyć się również emeryci. Naturalnie kredytu nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej restrykcyjne zasady i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Doskonałym pomysłem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.

Post Author: