Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Znajdź sztabki złota.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym lub zakładanie lokat nie jest już tak zyskowne jak parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i ogólna świadomość, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, że Polacy szukają strategii, które umożliwią ich finansom przynosić w przyszłości poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Czy złoto w sztabkach to bezpieczna lokata?

Przede wszystkim należy dobitnie zaznaczyć, że lokata środków w złote sztabki to inwestycja na kilka lat. Złoto na ogół opiera się większym i mniejszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja polityczna i ekonomiczna nierzadko podnosi jego wartość. Owszem można zauważyć wahania w jego ceny, jednak analizując jej historyczny wykres od razu można zauważyć, iż z biegiem czasu ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od setek lat ilość tego kruszcu obecna na rynku pozostaje praktycznie bez zmian. Niegdyś służył on jako uniwersalna waluta, w tej chwili jest szeroko wykorzystywany w medycynie, przemyśle czy elektronice oraz – wciąż na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego np. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do TV czy też radia CB) jest w wielu przypadkach nierentowny, tym samym popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w przyszłości ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – produkowane w wielu wagach

Czytając o lokacie oszczędności w sztabki złota większość osób natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, ze względu na duży koszt. Jednak sztabki złota są odlewane w licznych rozmiarach, wobec tego w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnej części oszczędności w ten metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 5 g. Te małe sztabki są również idealnym pomysłem na podarunek. Poważni inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi często zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g oraz 1 kg. Należy jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie można rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę nabywamy złoto zdecydowanie taniej. Toteż powinno się kupować złoto w sztabkach o rozmaitym ciężarze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Post Author: