Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Uważasz, że nie natkniesz się w Internecie na kantor internetowy dla siebie? Myślisz się! Odwiedź https://bit.ly/3m2nma5 .

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednakże w ekspresowo zmieniającym się świecie, ludzie chcą wymieniać obcą walutę bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, wskutek tego też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Atuty kantoru internetowego

Funkcjonowanie kantoru online jest równie łatwe jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z poprzedniego dnia. Drugim i niesłychanie znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez placówki bankowe oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory online oferują także kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto używa kantorów wymiany walut online?

Kantory online to usługa dla osób lubiących komfort oraz dużą niezależność w dysponowaniu swoimi pieniędzmi. Wykorzystują je też osoby zatrudnione czy też studiujące poza granicami Polski oraz osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Post Author: