Poznajmy bliżej kredyt obrotowy

Poznajmy bliżej kredyt obrotowy

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń i maszyn. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, więc nie odradzamy tę drogę pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To też dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszej firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.

Post Author: