Badania wysokościowe – sprawdź czy możesz pracować na wysokości?

Badania wysokościowe – sprawdź czy możesz pracować na wysokości?

Na http://www.testypsychologiczne.com.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko.

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej trzy metry ponad podłogą bądź ziemią. Dotyczy to zatem robót głównie budowlanych, ale także pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Jak przebiegają te badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP musi być wykonywana z użytkowaniem specjalnych zabezpieczeń, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego rodzaju nie powinny wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, uskarżające się na zaburzenia równowagi bądź wykazujące kłopoty ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi zatem kompletna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą) oraz neurologii. Badania przeprowadza się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu specjalnej aparatury. W czasie badań można również wykryć schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, ich wykonanie jest więc szczególnie ważne. Nie trzeba martwić się, że niezbędne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, bo istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – termin ważności?

Badania wysokościowe należy przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, że w trakcie pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego typu trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Osoby, które przekroczyły pięćdziesiąt lat, muszą natomiast poddawać się im co roku.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Post Author: