Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Aby skorzystać z pomocy profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice, zajrzyj na http://brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. księgowości na stałe, zaś ich szefowie często nie potrafią właściwie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu z nas – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole US nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również napomknąć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się tylko kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie ceny obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Post Author: