Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to niestety trafione wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale też posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się tytoniu, gorących potraw oraz alkoholu. Istotne będzie też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają obrzęk i dyskomfort.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu bardzo istotne jest to, aby znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne wskazówki.

Post Author: