Jak przygotować komunię dziecka?

Jak przygotować komunię dziecka?

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą komunii w Krakowie? Nie zwlekaj! Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo ważnym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, jako że to często pierwsza faktycznie duża zabawa rodzinna, na której dziecko jest świadome, że wszyscy goście skupieni są jedynie na nim. Dlatego też rodzice pragną, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Wynająć lokal na komunię czy zorganizować obiad w mieszkaniu?

Już przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy poczęstują krewnych w swoim domu czy konieczne będzie zamówienie sali. Impreza dla gości w mieszkaniu jest na ogół opcją wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, lecz to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich czasach w głośne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się czasem do stu gości, zatem zwykle urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, powinno się rozpocząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak zostanie ustalony dzień przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym poważną trudnością może okazać się też znalezienie wolnej firmy cateringowej, toteż warto wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunie. Niezbędne jest również to, żeby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też następujący później obiad dla gości. Obyczajem stały się także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi więc wyróżniać się malowniczymi, zadbanymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, warto rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy obiadu komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych typów prezentów, np. zabawek militarnych albo quada.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: