Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz i utylizacja starych mebli

Jeśli potrzebujesz zlecić utylizację starych mebli Kraków, zajrzyj tutaj.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których z różnorodnych powodów nie chcemy się pozbyć. Z reguły przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na strych lub do piwnicy, aby nie zajmowały miejsca w domu. Rzecz jednak w tym, że po kilku latach również te schowki stają się tak zagracone, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących okazją do tego, by uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wykonać wywóz starych mebli z poddasza, domu i piwnicy.

Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, sprzęt RTV i AGD, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne czy połamane meble nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc je wyrzucić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu albo przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o zgodny z prawem recykling zebranych śmieci. Firmy wypożyczające kontenery często oferują również fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – powtórne przetworzenie materiału

Jeżeli stare meble będą przewiezione do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów podług surowca, z jakiego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, polega na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych biurek, łóżek albo półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Post Author: