Antena satelitarna – jaką telewizję pozwala odbierać?

Antena satelitarna – jaką telewizję pozwala odbierać?

Chcesz nabyć antenę satelitarną? Skieruj się tu.

Zdecydowana część z nas ma w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasami obejrzeć ciekawy serial bądź program w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj zakupimy bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która często określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która często wygrywa u dużego odsetka widzów z kablówką. Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się kilka rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Obecnie najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia produkowane są tak, by nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania zmiennych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła służyć kilka lat.

Co poza anteną SAT jest konieczne do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, by bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy także posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel antenowy.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: